Çankaya'da yeni bir park

Çankaya Belediyesi tarafından inşa edilen ve sanatçı Nida Tüfekçi'nin adını taşıyan Nida Tüfekçi Parkı dün yapılan törenle açıldı.
Ankara Masası
|
21 Ekim 2021, Perşembe - 11:43
Çankaya'da yeni bir park

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Yaşamkent Mahallesi’nde belediye tarafından inşa edilen, Nida Tüfekçi Parkının açılışı gerçekleştirdi.

Türk Halk Müziği sanatçısı Müzikolog Nida Tüfekçi’nin adını taşıyan parkın açılışında konuşan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, "Türk Halk Müziğine, Türk folkloruna hizmet etmiş Yozgatlı sanatçı Nida Tüfekçi’nin Çankaya’da sonsuza kadar yaşayacak" ifadelerine yer verdi.

"Biz belediyeciliği halka hizmet olarak görüyoruz"  

Çankaya’ya yeni eserler kazandırmaya devam edeceklerini ifade eden Alper Taşdelen, "Biz belediyeciliği halka hizmet olarak görüyoruz, halka hizmet eden aynı zamanda hakka hizmet eder mantığıyla bakıyoruz. Bu hizmetleri gerçekleştirirken kimseyi ötekileştirmiyoruz, kimseyi ayırt etmeden yaratılanı yaratandan ötürü seven anlayışla hareket ediyoruz. Kreşlerimiz, engelli merkezlerimiz, kültür merkezlerimiz, Çankaya Evlerimiz, parklarımız var. Bir bu kadarı da 2022 ve 2023’de olacak ve Çankaya Belediyesi halkçı belediyeciliğin yıldızı olarak parlamaya devam edecek" diye konuştu.

"Çankaya Belediyesinin hizmet azmi devam edecek"

 Çankaya Belediyesi olarak ranta değil halka hizmet etmeye devam edeceklerini dile getiren Taşdelen, sözlerini şöyle sürdürdü: "Çankaya Belediyesinin hizmet aşkı hizmet azmi devam edecektir. Bize bu aşkı, azmi kazandıran en önemli unsur Mustafa Kemal Atatürk. Çünkü biz Atamıza öyle kuru sözle değil çalışarak, üreterek layık olacağımıza inanıyoruz. Ne kadar fazla çalışırsak, ne kadar fazla üretirsek, belediyemizi ne kadar halkla birebir tutarsak o kadar Atamıza layık olacağız".

 "Belediyelerimiz her türlü baskıya, engellemelere rağmen bunları birer birer aşarak harikalar yaratıyorlar"

Park açılışına katılan CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ise, bir Türkiye değerinin isminin sonsuza dek yaşatılacak olmasından dolayı Taşdelen’i kutladı. Taşdelen’in birçok ilkleri Çankaya’da başardığını kaydeden Torun, "Göreve geldiğiniz günden bu yana yoğun bir çalışma içindesiniz. Bütçe çalışmaları, yeşil alan çalışmaları olarak ortaya koyduğunuz birçok eser ile gururumuz oldunuz. Duayen belediye başkanımız Doğan Taşdelen’in geleneğini de yaşatıyorsunuz. Belediyelerimiz her türlü baskıya, engellemelere rağmen bunları birer birer aşarak harikalar yaratıyorlar. Çankaya Belediye Başkanım, Atatürk’ün ilçesine layık bir şekilde hizmet veriyor" dedi.  

Yozgat’ın yetiştirdiği sanatçı Nida Tüfekçi adını taşıyan park 11 dönüm üzerinde hizmet verecek. Koşu yolu, kondisyon alanı, çocuk oyun alanı ve yeşil alanı ile ferah bir yaşam alanına dönüşen parkın açılışına CHP Çankaya İlçe Başkanı Fahri Yıldırım, CHP Mamak İlçe Başkanı Uğur Açıkalın, Yozgat Demokrat Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Mesut İbiş, Çankaya Yozgatlılar Dernek Başkanı Halil Özkan, Yozgatlı Dernekler Federasyonu Başkanı Ahmet Koç ve çok sayıda vatandaş katıldı.


http://ankaramasasi.com/haber/1071185/cankayada-yeni-bir-park
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.