Mamak ekmeğini paylaşıyor

Ankara Masası
|
06 Mayıs 2020, Çarşamba - 14:53
Mamak ekmeğini paylaşıyor

Bu çarşıya imkanı olan verecek, ihtiyacı olan alacak.
Ramazan ayı ve korona virüs ile mücadele sürecinde vatandaşlara destek olmak için sosyal yardımlarını yoğunlaştıran Mamak Belediyesi, Covid-19 pandemisinin ekonomik etkileriyle mücadele etmeye devam ediyor.
Mamak Belediyesi, “İmkanı olan verecek, ihtiyacı olan alacak” sloganıyla, Mamak’ta bulunan 10 noktaya ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere gıda yardımlarının toplandığı Gönül Çarşısı kurdu.

Hayırseverler raflara aldıkları ürünleri yerleştirerek destek olurken, ihtiyaç sahibi vatandaşlar da raflara bırakılan gıdalardan ihtiyaçları kadarını alabilecek.

“Bu iyilik projesinin tüm Mamak’ı kuşatmasını hedefliyoruz”

Gönül Çarşısı projesi ile ihtiyaç sahiplerine destek olmanın yanı sıra yardımlaşmayı, paylaşmayı ve iyiliği öğretmeyi amaçladıklarının altını çizen Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, “ Hayırseverlerin, ihtiyaç sahiplerini rencide etmeden onlara yardım etmelerine aracılık ediyoruz. Sağ elin verdiğini sol elin görmemesi kültürüne sahip bir millet olarak yardıma muhtaç vatandaşlarımızın ihtiyacı karşılanacak inşallah. Bu iyilik projesinin tüm Mamak’ı kuşatmasını hedefliyoruz. Hemşehrilerimiz getirdikleri her ürünün muhakkak ihtiyaç sahibinin evine gideceğini bilsinler. Zor günler dayanışma ile aşılır” dedi.

Gönül Çarşılarının yerleri şöyle;

Tıp Fakültesi Caddesi
Şafaktepe mahallesi
Boğaziçi mahallesi
Yeşilbayır mahallesi
Küçükkayaş mahallesi
Kıbrısköyü mahallesi
Kutludüğün mahallesi
Lalahan mahallesi
Başak mahallesi
İmam Alim Sultan Caddesi

http://ankaramasasi.com/haber/10907/mamak-ekmegini-paylasiyor
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (1)

Yorumunuz İletilmiştir.
Esra delice
23 Mayıs 2021, 18:21
Ekmek yardımını almak istiyorum