Başkent rengarenk çiçeklerle donatılacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi ANFA Genel Müdürlüğü 19 Mayıs öncesinde bulvar, cadde ve sokakları mevsimlik çiçeklerle süsleyecek .
Ecem Çetin
|
13 Mayıs 2022, Cuma - 14:43
Başkent rengarenk çiçeklerle donatılacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı öncesi şehri güzelleştiren çalışmalara imza atıyor.

ANFA Genel Müdürlüğü, şehrin birçok noktasına diktiği mevsimlik çiçekleri toprakla buluşturuyor.

Yerli üreticilerden satın alınan çiçekleri kentteki rekreasyon alanları, bulvar, cadde ve orta refüjlere diken ANFA Genel Müdürlüğü ekipleri, Anadolu Bulvarı, Anıtkabir çevresi ve Gençlik Caddesi başta olmak üzere 50. Yıl Parkı içerisinde de mevsimlik çiçek dikimini sürdürüyor.

19 Mayıs’ta Başkentlileri görsel bir şölenle karşılamaya hazırlayan ANFA Genel Müdürlüğü ekipleri, şehrin dört bir yanını rengârenk petunyalarla süslüyor.

"Görsel bir güzellik oluşturacağız"

Başkent genelinde çiçek dikimi çalışmalarına devam edeceklerini belirten ANFA Peyzaj Yüksek Mimarı Eda Kınaç, "Anıtkabir çevresine 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı öncesi petunya çiçekleri ekiyoruz. Ekip arkadaşlarımızla beraber çalışmalarımızı sürdürerek burada görsel bir güzellik oluşturacağız" dedi.

ANFA Peyzaj Sorumlusu Meryem Yolcu da peyzaj çalışmaları hakkında şu bilgileri verdi:

"50. Yıl Parkı’nda çiçek dikimlerimiz başladı. Alanlarımızı çiçek dikimine hazır hâle getirdik, çapaları yapıldı, yabani otları temizlendi. Petunyaları ekerek çiçek dikimine başlamış olduk. Parkın genelinde çiçek dikimlerimiz devam edecek"

http://ankaramasasi.com/haber/1498281/baskent-rengarenk-ciceklerle-donatilacak
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.