Çankaya Belediyesi'nden ihtiyaç sahiplerine bayram yardımı

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen bayram öncesi Halk Kart ve Gıda Kart ödemelerinin yapıldığını duyurdu.
Onur Çetinkaya
|
07 Temmuz 2022, Perşembe - 10:21
Çankaya Belediyesi'nden ihtiyaç sahiplerine bayram yardımı

Çankaya Belediyesinin sosyal demokrat belediyecilik anlayışı ile Çankaya’da yaşayan ihtiyaç sahiplerine yardım elini uzattı.

 “Çankaya’da hiç kimse yalnız değildir” diyerek, darda olan her yurttaşa el uzattıklarının altını çizen Taşdelen, pandemiyle başlayan ekonomik zorluklara karşı Çankayalılara hem maddi hem manevi destek olmak için tüm imkânları seferber ettiklerini ifade etti.

İhtiyaç sahiplerine hem maddi hem de manevi yardım

Taşdelen, bu kapsamda belediyenin ilçedeki ihtiyacı olan ailelere maddi yardım için başlatılan Halk Kart ve Gıda Kart uygulamasının sürdüğünü söyledi. Herkesin yaklaşan Kurban Bayramı’nı tebrik eden Taşdelen, bayram öncesi Halk Kart sahibi 1.441 hane sahibi hesabına 600 lira, Gıda Kart sahibi 10.052 kişi hesabına da 300 liralarının yatırıldığını açıkladı.

Üniversite öğrencilerine ücretsiz akşam yemeği uygulaması ile dayanışma sofrasının da devam edeceğini kaydeden Alper Taşdelen, yemek saatlerinin belediyede hafta içi 17.30-18.30, 100. Yıl Çankaya Evi’nde 17.30-19.00 olarak güncellendiğini söyledi.

Çankaya Belediye Başkanı, yeni eğitim öğretim yılında ise 3000 ilkokul öğrencisine destek olacaklarını söyledi. Hali hazırda çocuklu ihtiyaç sahibi ailelere süt dağıtımı, kıyafet ve ayakkabı desteği verildiğini belirten Taşdelen, “Yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte Çankaya’da dar gelirli bölgelerden belirlenen 35 mahallede 3 bin öğrencinin beslenme saatinde sıcak yemekleri Çankaya Belediyesi tarafından sıralarına götürülecek. Köfte, börek, tavuk, döner, pilav, hamburger, meyve, yoğurt, ayran gibi farklı alternatifli menülerle çocuklarımız okuldaki öğünlerini sağlıklı beslenme ile geçirecekler” dedi.

Öte yandan Çankaya Muhtarlar Derneği hizmet lokali de Taşdelen’in katıldığı törenle açıldı. Taşdelen, törende yaptığı konuşmada, belediye olarak muhtarların da yanında olduklarını belirterek, muhtarlara ödenen 600 liralık fatura yardımı miktarını 900 liraya çıkardıklarını söyledi.

http://ankaramasasi.com/haber/1639513/cankaya-belediyesinden-ihtiyac-sahiplerine-bayram-yardimi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.