“Devrim Stadı verilsin, organizasyonu yapalım”

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, mezuniyet töreni ve kutlamasını güvenlik kaygıları nedeniyle iptal eden ODTÜ yönetimine, “Devrim Stadı verilsin; biz tüm organizasyonu yapmaya hazırız” çağrısında bulundu. Bilimin ve özgür düşüncenin her zaman yanında olduklarını kaydeden Taşdelen, 21. yüzyılda hala yasakları konuşmanın bir demokrasi ayıbı olduğunu vurguladı.
Onur Çetinkaya
|
12 Temmuz 2022, Salı - 09:26
“Devrim Stadı verilsin, organizasyonu yapalım”

Taşdelen, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, ODTÜ yönetiminin her yıl yapılan Devrim Stadyumundaki mezuniyet töreni ve kutlamasını iptal ettiğini kaydetti. 

Çankaya Belediye Başkanı, “Kendi öğrencisinden, özgür düşünceden korkan bu anlayışa karşı, ODTÜ’lü arkadaşlarımın mezuniyet kutlamasını Temmuz sonunda biz yapacağız. Yeri, zamanı ve programı ileteceğim gençler!” diye yazdı.

“Devrim Stadı verilsin, biz yapalım”

Alper Taşdelen, bu tweetine karşılık ODTÜ’lülerin mezuniyet töreni için Devrim Stadı’nda ısrarcı olmaları yönündeki paylaşımları üzerine de ODTÜ yönetimine şu çağrıda bulundu.

Taşdelen,“Olması gereken yer elbette Devrim Stadı’dır; her yıl olduğu gibi. Bu tartışılamaz bile. Devrim Stadı verilsin; biz tüm organizasyonu yapmaya hazırız.”dedi.

“Yasakları konuşmak bir demokrasi ayıbı”

Başkan Taşdelen, ayrıca kamuoyuna da bir açıklama yaptı. Taşdelen, açıklamasında, 21. yüzyılda hala yasakları konuşmanın bir demokrasi ayıbı olduğunun altını çizerek,

“ODTÜ Ankara’ya en güzel armağandır. ODTÜ nezdinde bilimin ve özgür düşüncenin her zaman yanındayız. 21. yüzyılda hala yasakları konuşmak bir demokrasi ayıbıdır. Mezuniyet kutlamasını ODTÜ’lü arkadaşlarımızın istediği şekilde yapmaya hazırız.” diye söyledi.


http://ankaramasasi.com/haber/1649250/devrim-stadi-verilsin-organizasyonu-yapalim
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.