Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin'e hapis istemi

Bilecik Belediyesindeki rüşvet iddialarının ardından geçici olarak görevden alınan Belediye Başkanı Semih Şahin hakkında hazırlanan iddianame kabul edildi. Şahin'in 12 yıla kadar hapsi isteniyor.
Onur Çetinkaya
|
03 Ağustos 2022, Çarşamba - 14:59
Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin'e hapis istemi

Bilecik’te bir müteahhit, Bilecik Belediyesi iştiraklerinden Kayı A.Ş Genel Müdürü ve Başkan Semih Şahin’in danışmanı Selçuk Erdağı’nın kendisinden rüşvet istediğini öne sürerek polise başvurmasının ardından Bilecik Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, soruşturma başlattı.

19 Ocak'ta rüşvet iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamınca İçişleri Bakanlığı,  CHP'li Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin'i geçici olarak görevden uzaklaştırılmıştı. Erdağı ise rüşvet alırken suçüstü yakalanmış, çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

Partiden ihraç edildi 

Semih Şahin, İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınmasının ardından CHP'de de Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edildi ve partisinden ihraç edildi.

Şahin ve Erdağ hakkında iddianame 

Rüşvet olayına ilişkin soruşturma tamamlandı. Ağır Ceza Mahkemesine gönderilen iddianamede görevden uzaklaştırılan Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin ile Kayı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Erdağı’nın ‘rüşvet almak’ suçundan 4 yıldan 12 yıla kadar hapisle cezalandırılmaları istendi.

http://ankaramasasi.com/haber/1692298/bilecik-belediye-baskani-semih-sahine-hapis-istemi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.