TFF'den Yusuf Demir açıklaması

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Galatasaray'ın yeni transferi Yusuf Demir'in yerli statüsünde oynamasının mümkün olmadığını belirterek "Türk oyuncunun bir başka ülke milli takımını seçmesi durumunda Türk Milli Takımı'nda oynama şansı yok. Bu talimatı biz yeni yazmadık. 2015 yılında yapılmış bir talimat." dedi.
Murat Saltan
|
21 Eylül 2022, Çarşamba - 16:16
TFF'den Yusuf Demir açıklaması

Galatasaray'ın Rapid Wien'den transfer ettiği ve yabancı statüsünde oynayan Yusuf Demir'in yerli kategorisinde sayılmasına ilişkin Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'ten gelen "Bu konu ile ilgili TFF'yle görüşeceğiz" açıklamalarına TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi'den yanıt geldi.

"Bu talimatı biz yeni yazmadık"

Akşam gazetesine konuşan Büyükekşi, "Ülkemizde biliyorsunuz, bir talimat var. Bir Türk oyuncunun bir başka ülke milli takımını seçmesi durumunda Türk Milli Takımı'nda oynama şansı yok. Bu talimatı biz yeni yazmadık. 2015 yılında yapılmış bir talimat. Bu oyuncu da en son Ekim 2021'de Avusturya Milli Takımı'nda dördüncü resmi maçını oynamış. Onun için Türk Milli Takımı'nda oynama şansı yok. Bizim mevcut talimatımıza göre Türk olarak oynayamıyor" dedi.

"Mesut Özil 2015'ten önce seçti"

Mesut Özil örneğinin yanlış olduğunu belirten Büyükekşi, "Çünkü Mesut'un Alman Milli Takımı'nı seçmesi 2015 yılından önce. Bu talimat 2015 yılında çıkartılan bir talimat. Galatasaray, bu futbolcuyu transfer ederken bu talimat vardı. Galatasaray Yusuf Demir'i alırken bu talimatı biliyordu. Galatasaray Yusuf Demir'i transfer ettikten sonra böyle bir talimat çıkartmadık. 7 yıl önce çıkartılmış. Bununla ilgili şu andaki uygulama bu. İleride bir talimat değişikliği çıkarsa durum değerlendirilir. Şu anda öyle bir durum yok" ifadelerini kullandı

http://ankaramasasi.com/haber/1793654/tffden-yusuf-demir-aciklamasi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.