Tanju Özcan, HDP Genel Merkezi'ne kına gönderdi

Cumhuriyet Halk Partisi Yüksek Disiplin Kurulunca hakkında "partiden bir yıl geçici çıkarma" cezası verilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, HDP Genel Merkezi'ne kına gönderdi.
Onur Çetinkaya
|
27 Eylül 2022, Salı - 16:56
Tanju Özcan, HDP Genel Merkezi'ne kına gönderdi

CHP Yüksek Disiplin Kurulu, belediye meclisi toplantısında AK Partili kadın Belediye Meclis üyesine yönelik sözleri nedeniyle Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan hakkında 1 yıl geçici çıkarma cezası verdi. 

"HDP'li yetkililer CHP'den ihraç edilmemi resmen talep ettiler"

Cezası sonrası konuşan Özcan, CHP ve HDP ile çarpıcı açıklamalarda bulundu. HDP'nin kararda etkili olduğunu iddia etti.

Başkan Özcan, "Dünden itibaren Türkiye'de bu bölücü terör örgütü mensuplarının siyasi uzantıları ve bölücü terör örgütü üyeleri sempatizanları adeta bayram ediyor. Neden bayram ediyor? Biliyorsunuz sığınmacılarla ilgili söylediğim sözler ve bunların terör örgütüyle bağlantısını ortaya koyan konuşmalarım yüzünden uzunca bir süredir HDP'nin hedefindeydim. HDP'li yetkililer açık bir şekilde çıkıp benim CHP'den ihraç edilmemi resmen talep ettiler. Dün de onları ziyadesiyle mutlu eden bir karar çıktı parti Yüksek Divan Kurulumuzdan, bir yıl süreyle CHP ile üyelik bağım askıya alındı. Yani geçici olarak ihraç edildim” dedi.

"Sözlerimin arkasındayım"

13 Haziran'da cezasının sona ereceğini açıklayan Tanju Özcan, “Nasip kısmet olursa, 13 Haziran'da tedbirli olduğum için bu sürenin zaten yaklaşık 4 ayını tamamladım. 13 Haziran'da da evime, yuvama CHP'ye  geri döneceğim. Ben hep söylemiştim. İhraç kararı, geçici ihraç kararı, çıkarsa benim partiyle hukuki bağımı kesebilirler. Ama benim partimle gönül bağımı asla kesemezler. Bugün de bu sözlerimin arkasındayım” ifadelerini kullandı.

"Kınanın bir tanesini Öcalan'a göndersinler"

Yüksek Disiplin Kurulu'nun verdiği karar sonrası HDP'lilere yakması için kına gönderdiğini belirten Özcan, "Bugün niye PTT'nin önüne geldim? Bugün bu terör örgütü uzantılarına, HDP'nin yöneticilerine kına göndermek için geldim. Yani bunun anlamını herhalde herkes bilir. Bunlardan birkaç adet var. Hepsini HDP Genel Merkezi'ne gönderiyorum da yeterli miktarda genel merkezde bulundursunlar bu kınayı. Bir tanesini terör örgütü lideri Öcalan'a göndersinler. Bir tanesini de o Kandil'deki Karayılan şerefsizine göndersinler, diye bu kınaları hazırladık" diye konuştu.

http://ankaramasasi.com/haber/1803739/tanju-ozcan-hdp-genel-merkezine-kina-gonderdi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.