Tanju Özcan’dan CHP’den ihraç kararına kınalı tepki

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, CHP'nin hakkında verdiği ihraç kararını HDP'ye kına göndererek protesto etti.
Ersin Küçükbarak
|
27 Eylül 2022, Salı - 22:11
Tanju Özcan’dan CHP’den ihraç kararına kınalı tepki

CHP Yüksek Disiplin Kurulu, belediye meclisi toplantısında AK Partili Kadın Belediye Meclis üyesine yönelik sözleri nedeniyle Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan hakkında 1 yıl geçici çıkarma cezası verdi.

Başkan Özcan, kararı ilginç bir eylemle protesto etti.

 Tanju Özcan, HDP Genel Merkezi'ne kargoyla kına gönderdi.

Kargo şubesi önünde gazetecilere açıklama yapan Özcan, "Dünden itibaren Türkiye'de bu bölücü terör örgütü mensuplarının siyasi uzantıları ve bölücü terör örgütü üyeleri sempatizanları adeta bayram ediyor. Neden bayram ediyor? Biliyorsunuz sığınmacılarla ilgili söylediğim sözler ve bunların terör örgütüyle bağlantısını ortaya koyan konuşmalarım yüzünden uzunca bir süredir HDP'nin hedefindeydim. HDP'li yetkililer açık bir şekilde çıkıp benim CHP'den ihraç edilmemi resmen talep ettiler. Dün de onları ziyadesiyle mutlu eden bir karar çıktı parti Yüksek Divan Kurulumuzdan, bir yıl süreyle CHP ile üyelik bağım askıya alındı. Yani geçici olarak ihraç edildim." dedi.

“Partimle gönül bağımı asla kesemezler”

13 Haziran'da cezasının sona ereceğini açıklayan Tanju Özcan, "Nasip kısmet olursa, 13 Haziran'da tedbirli olduğum için bu sürenin zaten yaklaşık 4 ayını tamamladım. 13 Haziran'da da evime, yuvama CHP'ye geri döneceğim. Ben hep söylemiştim. İhraç kararı, geçici ihraç kararı, çıkarsa benim partiyle hukuki bağımı kesebilirler. Ama benim partimle gönül bağımı asla kesemezler. Bugün de bu sözlerimin arkasındayım." ifadelerini kullandı.

http://ankaramasasi.com/haber/1803921/tanju-ozcandan-chpden-ihrac-kararina-kinali-tepki
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.