'Her Çocuğa Sanat' projesinde ilk ders zili çaldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen 'Her Çocuğa Sanat' projesi kapsamında keman, çello ve koro sanat eğitimleri başladı. Müzik tanışan çocuklar ilk ders heyecanı yaşadı.
Ecem Çetin
|
22 Kasım 2022, Salı - 16:57
'Her Çocuğa Sanat' projesinde ilk ders zili çaldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi ( ABB) Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığının Çocuk ve Sanatseverler Topluluğu’nun katkılarıyla hayata geçirdiği   "Her Çocuğa Sanat" projesinde ilk ders zili çaldı 

Altındağ Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirilen dersler,  uzman eğitmen ile akademisyenler tarafından veriliyor. 

25’i keman, 25’i çello ve 50’si koro olmak üzere toplam 100 çocuğun sanat eğitimi başladı. 

"Eğitimler sonunda çocuklar sahne alacak "

Proje kapsamında müziğe ilgisi olan 100 çocuk, 1 yıl boyunca, haftada 3 gün ders alacak. Eğitimlerin sonunda çocuklar, sahneye çıkarak mini bir konser de verecek

"Çocuklarımıza keman, çello ve koro eğitimi vereceğiz"

Çocuk ve Sanatseverler Topluluğu kurucusu Ümit Ağan, projeyi Ankara Büyükşehir Belediyesi ile birlikte hazırladıklarını belirterek, "Bizler çocuklarımıza eşit haklar verilmesini arzu ediyoruz. Onların ömür boyu ayakları üzerinde durabilmeleri için müzik konusunu ele alalım dedik. Çocuklarımıza keman, çello ve koro eğitimi vereceğiz. Çocuk sayımızın bir hayli fazla olmasına rağmen aileler ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile ekibi her zaman bizim yanımızda oldu" dedi.

"Eğitimlere devam edeceğiz"

Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı Aile Yaşam Merkezleri Şefi Şeyma İlhan, "Talepler doğrultusunda sosyal, ekonomik ve kültürel açıdan dezavantajlı bölgelerimizde eğitimlere devam edeceğiz. Keman ve çello eğitimlerine başladık, koroyla da devam edeceğiz. Çocuklarımıza başarılar diliyorum. Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünde burada eğitim alan çocuklarımızla birlikte bir konser etkinliği yapmayı düşünüyoruz" 

"Umut her zaman var"

Gazi Üniversitesi Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Gülşah Sever ise şunları söyledi: 

"Umut her zaman var. Bu proje çok güzel yerlere gelebilir. Şimdi bir başlangıç yapıyoruz. Bu başlangıcın eminim büyük ses getireceği yerler olacaktır" 

"Çocuklarımıza  sanatı ve müziği aşılamaya çalışıyoruz"

Proje kapsamında öğrencilere çello eğitimi veren ve Gazi Üniversitesi doktora öğrencisi ve çello eğitmeni Ezgi Özkan Sarıgül derslere oldukça fazla ilgi olduğunu vurguladı ve şöyle devam etti: 

"Çocuklarımıza müziği tanıtmak ve yaşamlarında bir yer edinmesini sağlamak amacıyla başladığımız bu projeyle sanatı ve müziği aşılamaya çalışıyoruz. Bu projede çocuklarımızla çello dersine başladık. Kontenjana göre dönem dönem çocuklarımıza çello eğitimi vermeye devam edeceğiz."

Her sene yapılması planlanan proje ile çocukların müzik, dans, resim gibi sanat dalları ile tanışmaları, çocukların yeteneklerini keşfetmeleri ve kendilerini geliştirmelerine katkı sağlaması hedefleniyor. 

http://ankaramasasi.com/haber/1949414/her-cocuga-sanat-projesinde-ilk-ders-zili-caldi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.