Murat Köse AK Parti Grup Başkanvekili Oldu

Ankara Masası
|
19 Mart 2020, Perşembe - 14:34
Murat Köse AK Parti Grup Başkanvekili Oldu

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde, AK Parti Grup Başkan Vekilliği görevine Mamak Belediye Başkanı Murat Köse getirildi.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde AK Parti tarafında önemli bir değişiklik yaşandı. Mümin Altınışık’ın istifasıyla boşalan  AK Parti Grup Başkan Vekilliği görevine Mamak Belediye Başkanı Murat Köse getirildi.

Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, karar sonrası sosyal medyadan yaptığı açıklamada “Ankara Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkan Vekilliği görevini bize tevdi eden Ankara İl Başkanımız Sn. Hakan Han Özcan'a ve Büyükşehir Meclis üyelerimize şükranlarımı sunuyor, bugüne kadar görev yapan Sn. Mümin Altunışık'a teşekkür ediyorum. Rabbim mahcup etmesin inşallah” ifadelerini kullandı.

KIRMIZI BAYRAK UYGULAMASINI BAŞLATMIŞTI

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin yapmadığı veya yarım bıraktığı işleri “Kırmızı Bayrak Uygulaması” ile tek tek işaretleyeceklerini belirten Mamak Belediye Başkanı Murat Köse’nin bu çalışması ve çalışmanın sonuçları takdir toplamıştı.

MURAT KÖSE KİMDİR?

Mamak’da doğdu (1968). Aslen Ankara Şereflikoçhisar’lıdır. İlk, orta ve lise öğrenimini, halen yaşadığı Abidinpaşa’da tamamladı.

Lisansını Hacettepe Üniversitesi Fizik Mühendisliği Bölümünde yaptı. Yüksek Lisansını Selçuk Üniversitesi Siyaset Bilimi alanında “Başkanlık Sistemi” çalışmasıyla tamamladı. Doktora öğrenimini Ankara, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde “Kent Sosyolojisi ve Kentsel Dönüşüm” alanında sürdürüyor.

AK Parti Mamak İlçe Teşkilatında başladığı çalışmalarına AK Parti Çankaya İlçe Başkan Yardımcısı olarak devam etmiş, 2003-2009 yılları arasında AK Parti Ankara İl Teşkilatı’nda 1. ve 2. Olağan Kongreleriyle yönetim kurulu üyesi, 2014 yılında AK Parti Ankara İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur.

2009-2014 yılları arasında Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Altındağ Belediyesi 1. Sıra Meclis Üyeliği, Encümen Üyeliği ve Komisyon Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur.

2015 Genel Seçimlerinde AK Parti’den Ankara 1. Bölge Milletvekili Adayı olmuştur.

Murat Köse, 2014-2015 yıllarında, Amerika Birleşik Devletleri Chicago, Illinois Üniversitesi Sosyoloji Bölümünden “Şehir, Belediyecilik ve Kentsel Dönüşüm” alanında proje bazlı araştırmalar yapmak üzere kabul alarak çalışmalar yürütmüştür.

Bugüne kadar yirmiden fazla ülkede, onlarca şehri ziyaret etmiş, belediyelerin şehir hayatına katkısını, özel projeleri ve belediyelerin yürüttüğü çalışmaları yerinde görüp inceleme imkânına sahip olmuştur.

Eğitim alanında 1993 yılında başladığı iş hayatına, yönetim kurulu başkanı ve kurucu olarak iki farklı kolejde devam etmektedir. İngilizce bilen Murat Köse, evli ve iki çocuk babasıdır.

http://ankaramasasi.com/haber/2031/murat-kose-ak-parti-grup-baskanvekili-oldu
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.