Sarıgül'den Babacan'a Baykar tepkisi

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın Baykar'a yönelik açıklamalarına tepki göstererek, savunma sanayine destek veren herkesin desteklenmesi gerektiğini söyledi.
Hande Akyol
|
18 Ocak 2023, Çarşamba - 15:13
Sarıgül'den Babacan'a Baykar tepkisi

TDP lideri Mustafa Sarıgül, Kırıkkale F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu ziyaretinin ardından cezaevi önünde açıklamalarda bulundu.

Çıkışta gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Sarıgül, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın Baykar'a yönelik açıklamalarına ilişkin görüşlerinin sorulması üzerine, Babacan'ı sert sözlerle eleştirdi.

"Ne konuştuklarının bilinci içerisinde olması lazım"

Ali Babacan'ın savunma sanayi ile ilgili yaptığı konuşmaları dikkatli bir şekilde incelediğini anlatan Sarıgül, "Siyasi sorumluluk taşıyan siyasi parti genel başkanları, ne konuştuklarının bilinci içerisinde olması lazım. Siz sağlıkla ilgili eğitimle ilgili sanayi ile ilgili tarımla ilgili hayvancılıkla ilgili eleştirilerinizi görüş ve düşüncelerini söyleyebilirsiniz. Ama bugün onurla ve gururla savunma sanayi konusundaki attığımız adımlar, Türkiye'mizin savunma sanayi konusundaki başarısı ortadadır. Hiçbir siyasi parti genel başkanının savunma sanayine dil uzatmasını doğru bulmam. Bizim siyasi parti genel başkanı olarak savunma sanayimiz konusunda, özellikle İHA'lar konusunda büyük başarı elde eden savunma sanayimizi kutluyorum, tebrik ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum" diye konuştu.

"Savunma sanayine destek veren kim olursa olsun, görevimiz onları eleştirmek değil, onların yolunu açmaktır"

Sarıgül  "Hiçbir siyasi parti genel başkanının savunma sanayisine dil uzatmasını doğru bulmam. Özellikle de İHA'lar konusunda büyük başarı elde eden savunma sanayimizi kutluyorum. Savunma sanayi konusunda Amerikalı Michael Rubin'in konuşmalarını da büyük bir keyifle izledim. Demek ki ABD'li Rubin, Türk savunma sanayi sistemimizin gelişmesinden korktuğuna göre, ülkenin savunma sanayisi iyi bir noktada. Savunma sanayine destek veren kim olursa olsun, bizim görevimiz onları eleştirmek değil, onların yolunu açmaktır" diye konuştu. 

Mustafa Sarıgül açıklamalarının ardından esnafı ziyaret ederek, bir çay ocağında vatandaşlarla sohbet etti.

http://ankaramasasi.com/haber/2061737/sarigulden-babacana-baykar-tepkisi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.