Balık fiyatları için ramazan düzenlemesi

Zonguldak ilinin Ereğli ilçesinde balık fiyatları için ramazan ayına özel düzenleme yapıldı.
Mevlüt Peker
|
10 Mart 2023, Cuma - 00:13
Balık fiyatları için ramazan düzenlemesi

Ramazan ayının yaklaşması ile balık tezgahları da bereketlendi.

Ramazan ayının yaklaşmasıyla birlikte balık fiyatlarında düşüş olacağının kaydeden balıkçı esnafı Adem Çetin, halkın bolca balık tüketeceğine vurgu yaptı.

Balık olarak tezgahlarda şu anda barbunya, mezgit, uskumru, istavrit, levrek, çupra ve somon olduğunu söyleyen esnaf Adem Çetin, balık fiyatlarına ilişkin şu bilgileri verdi:

Orta boy barbunya 100 TL

Mezgit 70 TL

Uskumru 70 TL

İstavrit 80-100 TL

Levrek 150 TL

Çupra 150 TL

Balık sezonunun yavaş yavaş sonuna gelindiğini, ramazan ayında aksine balık fiyatlarının düştüğünü, nisan ayının 15’i dolaylarında balık sezonunun biteceğini söyleyen Adem Çetin, ramazan ayında balığın durumuna bağlı olarak aynı seviyelerde de sayabileceğini, düşebileceğini de ancak bolluk beklemediklerini, nisan ayının 15’inde yasakların başlayacağını, mevcut duruma bakıldığında ramazan ayındaki iş durumuna bağlı olarak iş olursa dükkanları açacaklarını, iş olmazsa kapatacaklarını ifade etti.

Şu anda piyasaların çok durgun olduğunu kaydeden Adem Çetin, piyasaların durgun olduğu bu günlerde bir dükkanı açmanın, işçilerle beraber 2.000 lirayı bulduğunu, bu nedenle zorlandıklarını, balık az olduğu zamanlarda 2-3 gün boyunca dükkanları kapattıklarını, maliyetlerin çok yüksek olduğunu ve kurtarmadığını sözlerine ekledi.

http://ankaramasasi.com/haber/2074588/balik-fiyatlari-icin-ramazan-duzenlemesi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (1)

Yorumunuz İletilmiştir.
Googe
14 Mart 2023, 17:14
Hi, I would like to write a free article for your website, on your choice of topic. We can send a few topic suggestions next if you are interested. I hope to hear from you soon . Best regards, P.S. if you are not interested in my offer, please let me know, and I won’t follow up or contact you again.