Oktay’dan Kılıçdaroğlu’na "İsias Oteli" tepkisi

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na "İsias Oteli" tepkisinde bulundu.
Mevlüt Peker
|
16 Mart 2023, Perşembe - 18:28
Oktay’dan Kılıçdaroğlu’na "İsias Oteli" tepkisi

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Kahramanmaraş merkezli depremler sırasında İsias Otel'in yıkılması sonucu KKTC'li öğrencilerin hayatını kaybetmesiyle ilgili olarak yapılan soruşturmanın titizlikle yürütüldüğünü ve bu konuda çalışmaların devam ettiğini belirtti. Oktay, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen Türk Devletleri Teşkilatı Olağanüstü Zirvesi'nin Türk dünyasının tek yürek olduğu ve acıların paylaşıldığı büyük bir dayanışma örneği olduğunu vurguladı.

Oktay, deprem felaketinde hayatını kaybeden KKTC'li 35 öğrenci ile birlikte 49 binin üzerinde vatandaş için Allah'tan rahmet diledi. Ayrıca, depremzedelerin yaralarının sarılması için çalışmaların sürdüğünü ve ihmali bulunanlar hakkında kimliğine bakılmaksızın soruşturmaların devam ettiğini söyledi. Adıyaman'daki çöken otelle ilgili olarak da soruşturma yapıldığını ve bu sürecin titizlikle sürdürüldüğünü belirtti.

Ancak, Oktay ana muhalefet partisi liderinin, milletin dayanışma ruhunu bozacak şekilde yaşanan acıları siyasi amaçlar için kullandığını ve ahlaki olmayan beyanlarda bulunduğunu söyledi. Bu tür davranışların yaraların sarılmasına ve milletin acısına merhem olmayacağını da ekledi.

Son olarak, Oktay, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ın katıldığı Türk Devletleri Teşkilatı Olağanüstü Zirvesi'nde KKTC'nin tüm dünyada tanınması için her türlü çaba göstermeye devam edeceklerini ifade etti.

http://ankaramasasi.com/haber/2075446/oktaydan-kilicdarogluna-isias-oteli-tepkisi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.