Vali Vasip Şahin, şehitleri anma terönine katıldı

Ankara Cebeci Askeri Şehitliği'nde 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 108. yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi. Törene Ankara Valisi Vasip Şahin de katıldı.
Murat Saltan
|
18 Mart 2023, Cumartesi - 16:21
Vali Vasip Şahin, şehitleri anma terönine katıldı

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 108. yıl dönümü dolayısıyla Cebeci Askeri Şehitliği'nde törene Ankara Valisi Vasip Şahin'in katıldı.

Tören, şehitliğe çelenk konulması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından saygı atışı yapıldı. Kur'an-ı Kerim tilaveti sonrası Mamak İlçe Müftüsü Celil Karaca da dua okudu.

"Sizler gibi canını vermekten kaçınmayacaktır"

Öğretmen Yüzbaşı Mustafa Ali Andaç'ın konuşmasının ardından Vali Şahin, şeref defterini imzaladı. Şahin, deftere şunları yazdı:

"Vatanın bölünmez bütünlüğü, toplumun huzur ve güvenliğinin temini için her yerde ve her şartta görev yapan, bu uğurda canını feda eden siz şehitlerimize en derin minnet, şükran ve tazim hislerimizi bir kez daha sunmak için huzurlarınıza geldik. Devletimizin ilelebet payidar kalması, şanlı bayrağımızın yurdumuzun semalarında özgürce dalgalanması, ezan seslerinin minarelerden ilelebet yankılanması ve de vatan toprakları üzerinde güvenle yaşayabilmemiz için yaptığınız fedakarlıklar hiçbir şeyle ölçülmeyecek kadar ulvi ve emsalsizdir. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da güvenlik güçlerimizin her mensubu emanetinize sahip çıkarak, gerektiğinde sizler gibi canını vermekten kaçınmayacaktır."

Törene katılan şehit aileleri ve yakınları da mezarları ziyaret ederek, dua etti, Kur'an-ı Kerim okudu ve karanfiller bıraktı.

http://ankaramasasi.com/haber/2075652/vali-vasip-sahin-sehitleri-anma-teronine-katildi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.