Beyoğlu’nda derneğe silahlı saldırı yapıldı

İstanbul'da Giresun Alucra Topcam Mahallesi Sosyal Yardımlaşma ve Güzelleştirme Lokaline ismi öğrenilemeyen bir kişi silahlı saldırıda bulundu. Lokalde oyun oynayan üç kişi yaralandı.
Zeliha Demirci
|
19 Mart 2023, Pazar - 00:25
Beyoğlu’nda derneğe silahlı saldırı yapıldı

Saldırı, Beyoğlu Fetihtepe Mahallesi Tepe Üstü Sokakta bulunan Giresunlulara ait bir lokalde saat 22.00 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, henüz bilinmeyen bir nedenle silahlı saldırgan derneğe girip aynı masada oyun oynayan Şerafettin Fındık, Hüseyin Burun ve Faik Onur kurşun yağdırdı.

Kurşunların isabet ettiği üç kişi yere yığılırken saldırgan olay yerinden kaçarak uzaklaştı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Saldırganın kaçmasıyla yaralılar dernekte bulunan vatandaşlar tarafından araçlarla hastaneye kaldırıldı. Hastaneye kaldırılan Fındık ve Onur’un durumunun iyi olduğu öğrenilirken ameliyata alınan Burun’un ise hayati tehlikesinin olduğu öğrenildi.

Saldırıya uğrayan üç kişiyle aynı masada oturduğunu söyleyen Adem Kodal,
“İçeride oyun oynayan 4 kişiye silahlı bir şahıs, başında şapka ve maskeyle kapıyı açarak içeri girdi, direkt ateş etti. 3 kişi yaralandı sonra kaçarak gitti” diye konuştu. Olay yeri inceleme ekipleri derneğin içinde uzun süre çalışma yaparken polis ekiplerinin kaçan saldırganı arama çalışmaları sürüyor.

http://ankaramasasi.com/haber/2075684/beyoglunda-dernege-silahli-saldiri-yapildi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.