İdris Şahin "Sadullah Ergin, FETÖ'yle mücadelenin en önemli aktörlerinden biri"

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı İdris Şahin, CHP 1. Bölgeden aday gösterilen Sadullah Ergin’e yöneltilen eleştirilere “boş bir itiraz” sözleriyle yanıt verdi. Şahin,“Sadullah Ergin’in bakanlığı döneminde görevden aldığı tüm üst düzey bürokratlar ya yurt dışında ya cezaevinde. Göreve atadığı tüm bürokratlar şu anda Çankaya köşkünün en müdavim yerinde” dedi.
Murat Saltan
|
12 Nisan 2023, Çarşamba - 13:42
İdris Şahin "Sadullah Ergin, FETÖ'yle mücadelenin en önemli aktörlerinden biri"

Ankara Masası Gündem Özel programında Gazeteci Gürkan Zengin'in konuğu  DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı İdris Şahin oldu.

Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan İdris Şahin,  CHP listelerinden Ankara 1. bölgede, DEVA Partisi kontenjanından  eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in aday gösterilmesine gelen eleştirilere yanıt verdi.

Şahin "Sayın Sadullah Ergin’in bakanlığı döneminde görevden aldığı tüm üst düzey bürokratlar ya yurt dışında ya cezaevinde. Göreve atadığı tüm bürokratlar şu anda Çankaya Köşkü'nün en müdavim yerinde. Boş bir itiraz. Bakın çok boş bir itiraz." dedi.

"Sadullah Ergin, FETÖ ile mücadelenin en önemli aktörlerinden biridir"

Ergenekon davası sürecine ilişkin Ergin'le ilgili eksik bilgilerin olduğunun altını çizen İdris Şahin sözlerine şöyle devam etti:

"2008’de bu süreç başlarken sayın Sadullah Ergin Grup Başkanvekiliydi. Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin’di. Ve 11. Dalga olarak ifade edilen hususa kadar sayın Ergin’in bakanlığı söz konusu değildi. Ama bütün bu yükü sayın Ergin’e mal etmek, 21 yıllık iktidarda olana hesap sormaktan 2015’ten bu yana parlamento dışı kalıp son 3 yıldır da altılı masanın en önemli aktörü olan ve partiler arası ilişkileri yürüten sayın Ergin’e haksız bir ithamda bulunulmasını asla kabul etmeyiz. Yine bir husus Sayın Sadullah Ergin FETÖ ile mücadelenin en önemli aktörlerinden biridir. Yargıdaki bu isimlerin özellikle uzaklaştırılması bakanlıkta onun döneminde başlamıştır. Dolayısıyla sayın Ergin çocukluğundan bu yana Milli Görüş çizgisinden gelmiş bir siyasetçidir ve baktığınız zaman 3 tane partisi kapanmış o dönemlerin il başkanlığını yapmış Hatay’dan bir isim. 14,5 yıl milletvekilliği, 5 yılı da bakanlıkla taçlandırılmış olan bir isme böyle bir ithamı kabul etmemiz mümkün olur mu? Bizim partimizin kurucusu, genel sekreterliğini yapmış şu anda da teşkilat başkanlığını yapmış bir büyüğümüzdür. Siyasette çok kişiye kefil olunmaz. Ben çok net söylüyorum. Onun kişiliğine, dürüstlüğüne, insanlığına sonuna kadar kefilim. Altına da imza atıyorum. Fazlasıyla Çankaya’yı hak etmiş, Türkiye’nin neresine gönderirseniz gönderin en ufak şekilde üzerine toz kondurulmayacak bir siyasetçidir. Bunca yıllık siyasi geçmişi sonrasında bir kuruşluk akçalı işle asla yaftalanmayan dedikodudan başka bir şey değildir."

http://ankaramasasi.com/haber/2078511/idris-sahin-sadullah-ergin-fetoyle-mucadelenin-en-onemli-aktorlerinden-biri
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.