Site bahçesinde 20 kedi öldürülmüş olarak bulundu

İstanbul Başakşehir’de bir sitenin bahçesinde 20 kedi öldürülmüş halde bulundu. Ölü kedileri görünce şok olan site sakinleri, kedileri site sakinlerinden birinin öldürdüğünü ileri sürdü.
Mevlüt Peker
|
24 Mayıs 2023, Çarşamba - 23:41
Site bahçesinde 20 kedi öldürülmüş olarak bulundu

İstanbul’un Başakşehir ilçesinde bulunan sitelerden biri olan Bayındırık Konutları'nın bahçesinde 20 kedi yavrusu parçalanarak katledilmiş halde bulundu. Olay karşısında şok olan site sakinleri, kedilerin katledilmesine tepki gösterdi.

Site sakinlerinden Elif Şener şunları söyledi: “Ben olaya komşu olarak şahit oldum. Sitede sürekli beslenmesini yaptığımız 15-20 kadar kedinin bir komşumuz tarafından öldürüldüğünü gördük. İlk gördüğümüzde bunu bir insanın yapabildiğini düşünmedik. Köpeklerin yaptığını veya bir kaza olduğunu düşünürken kedilerin incelenmesi sonucunda işkence çektirilerek öldürüldükleri tespit edildi. Biz daha bu olanların şokunu atlatamazken, bir gün sonra bir kedinin kafasının gövdesinden ayrılarak taşındığını gördük. Burada yapılan şey canilikten başka bir şey değil. Bir an önce bulunmasını istiyoruz. Çünkü herkesin ve çocukların psikolojisi bozuldu. Biz bunları görünce çok üzüldük. Kediler yavru kediler, kendini koruyamıyorlar. Ve bu yapılanlar gündüz saati yapılıyor. Nasıl olabilir böyle bir şey. Bunu yapan tam bir psikopat.”

Site sakinlerinden Ufuk Tunalıoğlu ise şöyle konuştu: “13 senedir bu sitede yaşıyorum, zaman zaman komşularımızla problemler yaşadığımız oldu ancak bu son yaşananlar bardağı taşıran nokta oldu. Pazar günü komşumuz WhatsApp grubuna görüntü yolladığında biz gerçekten şok olduk. Gelip baktığımızda bina bahçesinde farklı noktalara dağıtılan mamalarla çekilen yavru kedilerin katledildiğini gördük. Polise ve belediye ekiplerine haber verdik. Ekipler bu noktada incelemeler yapıyorlar. Hatta son yaşadığımız olayda kafası gövdesinden ayrılan bir kedinin parçalarının farklı kaplarda olduğunu gördük. Bu noktada çocuklarımız var. Biz artık tedirgin olmaya başladık. Ve bu olayı yapan kişi bizim içimizden birisi. Kamera görüntülerine yakalanmıyor. Bugün o kediyi kesen yarın birimizin çocuğuna bir şey yapabilir. Bir şekilde çözüm bulunmasını istiyoruz.”

http://ankaramasasi.com/haber/2083447/site-bahcesinde-20-kedi-oldurulmus-olarak-bulundu
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.