Mustafa Destici, "Mansur Yavaş popülist siyaset yapıyor"

ABB'nin emekli desteği ile ilgili konuşan Mustafa Destici, "Ankara Büyükşehir Belediye Başkanının çözebileceği işler değil. Onun boyunu aşar. Burada bir istismar var. Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı emeklileri istismar ediyor" ifadeleri kullandı
Ecem Çetin
|
08 Ağustos 2023, Salı - 15:10
Mustafa Destici, "Mansur Yavaş popülist siyaset yapıyor"

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Ankara Masası Gündem Özel yayınında Gazeteci Fatih Atik'in sorularını yanıtladı.

Destici, Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş tarafından emekliler için başlatılan sosyal yardımla ilgili değerlendirmelerde bulundu.  

"Ankara Büyükşehir Belediyesinin işi değil,  algı oluşturuyor"

ABB'nin şu anda borç batağında olduğunu ifade eden Destici, "Geçtiğimiz günlerde personel maaşlarını ödememeyle karşı karşıya kaldıklarını kendileri açıkladılar. Bu Ankara Büyükşehir Belediyesinin işi değil. Ek bütçesi varsa dağıtabilir ama onun işi değil. O burada sadece bir algı oluşturuyor, popülist bir politika yapıyor. Her konuda yaptığı gibi" dedi.

"ABB'nin boyunu aşar"

Destici, ABB'nin bu sorunu çözemeyeceğine vurgu yaparak sözlerine şöyle devam etti:

"Onun boyunu aşar bu işler. Bu genel bütçeden çözülebilecek bir iş. Bütün emeklilerimizle ilgili çözülebilecek bir iş. Dolayısıyla Mansur Yavaş'ın birkaç bin emekliye vereceği birkaç bin lirayla çözülebilecek bir mesele değil. Burada bir istismar var. Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı emeklileri istismar ediyor. "

" Metro mu, baraj mı yaptı"

4.5 yılda Ankara Büyükşehir Belediyesinin yaptığı kalıcı bir projenin olmadığını ifade eden Mustafa Destici, "Metro mu yaptı, baraj mı yaptı, milletin dinlenebileceği bir park mı yaptı? Köylerin yollarına bir çıkın bir görün. Dün Çubuk'ta Sele Köyü'ndeydim. Polatlı'nın, Ayaş'ın, Kızılcahamam'ın köylerine gidiyorum. Görün yolların halini. Bunlar Ankara Büyükşehir Belediyesinin işi." ifadelerini kullandı. 

http://ankaramasasi.com/haber/2093561/mustafa-destici-mansur-yavas-populist-siyaset-yapiyor
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.