CHP'de genel başkanlığa bir aday daha

Değişim tartışmalarının yaşandığı Cumhuriyet Halk Partisi'nde (CHP) genel başkanlık için CHP eski Parti Meclis Üyesi Prof. Dr. Örsan Öymen, aday olduğunu açıkladı.
Murat Saltan
|
13 Eylül 2023, Çarşamba - 13:38
CHP'de genel başkanlığa bir aday daha

Genel ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından CHP'de değişim sesleri yüksek sesle dillendirilmeye başlandı. Değişim öncülüğünü ise Özgür Özel ve Ekrem İmamoğlu üstlendi.

Yaklaşan kurultay öncesi genel başkan adayları da ortaya çıkmaya başladı.   CHP Grup Başkanı Özgür Özel'in cuma günü adaylığını açıklaması beklenirken,  CHP eski Parti Meclis Üyesi Prof. Dr. Örsan K. Öymen genel başkanlığa aday olduğunu duyurdu.

Örsan Öymen yaptığı açıklama şu ifadeleri kullandı:

"Bu yıl Haziran ayında, Cumhuriyet Halk Partisi’nin kurumsal kimliğine, parti programında yer alan temel ilkelerine ve ideolojisine yeniden kavuşmasını ve parti içi demokrasinin sağlanmasını amaçlayan CHP İlke ve Demokrasi Hareketi’nin kurulmasına öncülük ettim.

Bu çerçevede, söylem ve eylem bütünlüğünü sağlamak, eyleme geçmek, parti içinde yaşanan olumsuz koşullarda, ahlaki ve siyasi bir sorumluluğu yerine getirmek amacıyla, önümüzdeki CHP Kurultayı’nda, CHP Genel Başkan aday adayı olmaya karar verdim.

Bu doğrultuda, Ankara’da, 15 Eylül 2023 Cuma günü saat 14.30’da, CHP’nin kurucusu ve ilk Genel Başkanı Mustafa Kemal Atatürk’ü Anıtkabir’de ziyaret edeceğiz ve saat 16:00’da CHP Genel Merkezi’nde CHP Genel Başkan aday adayı olduğumu kamuoyu ile gerekçeleriyle birlikte paylaşacağım.

15 Eylül Cuma günü saat 14:00’te Anıtkabir’de, 1. Nizamiye girişinin sonundaki (Gençlik Caddesi köşesi) Arslanlı Yol’un başında, otopark alanında buluşacağız.

Sizleri 15 Eylül’de Anıtkabir’de ve CHP Genel Merkezi’nde görmekten ve bize vereceğiniz destekten dolayı büyük mutluluk duyacağım."

http://ankaramasasi.com/haber/2098870/chpde-genel-baskanliga-bir-aday-daha
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.