Murat Köse'den Mansur Yavaş'a metro eleştirisi!

Murat Köse, Mansur Yavaş'ı metro projesi üzerinden eleştirdi. Köse, "Ankaralıyı daha iyi bir gelecek vaadiyle kandırdı. Ankaralının hakkını aldı. Bu hesabı nasıl verecek? Tekrar nasıl halkın karşısına çıkacak? Hangi yüzle halkın karşısına çıkacak? İnsan biraz utanır" dedi.
Ecem Çetin
|
06 Ekim 2023, Cuma - 20:34
Murat Köse'den Mansur Yavaş'a metro eleştirisi!

Mamak Belediye Başkanı ve Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB)  AK Parti Grup Başkanvekili Murat Köse, Ankara Masası Gündem Özel yayınında gazeteci Fatih Atik'in sorularını yanıtladı. 

Murat Köse, ABB Başkanı Mansur Yavaş'ı ''58 kilometre metro vaadi" üzerinden eleştirdi. 

"Yavaş, hesap verecek"

Mansur Yavaş'ın 58 kilometre metro yapacağını ancak bugüne kadar tek bir kilometre metro yapılmadığını aktaran Köse, "Başladığı metro projesi yok. Bakın çok büyük projeydi bu. Ve Ankara'nın buna gerçekten ihtiyacı var. Bir ayrıntı daha var orada; 58 kilometre metroyu kendi öz kaynaklarımla yapacağım demişti. Mansur Yavaş, bugüne kadar yapmadığı hesapları verecek." dedi. 

"Ankaralıyı daha iyi bir gelecek vaadiyle kandırdı. Ankaralının hakkını aldı"

Mansur Yavaş'ın 2024'te yapılacak yerel seçimlerde yeniden ABB Başkanlığı için aday olacağı açıklamasına yönelik Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, "Bu hesabı nasıl verecek? Tekrar nasıl halkın karşısına çıkacak? Hangi yüzle halkın karşısına çıkacak? Sadece 58 kilometre metronun hesabını veremez bırakın öbür işleri. Öz kaynak diyor, öz kaynak ortada yok. Hesap da bilmiyor. Ankaralıyı daha iyi bir gelecek vaadiyle kandırdı. Ankaralının hakkını aldı." ifadelerini kullandı. 

Köse, şöyle devam etti; 

"İnsan biraz utanır"

"7.5-8 kilometre bir metro hattı için Mamak'ta bir proje gerçekleştirdi. 4.5 yılda geçen ay yayınladı, 58 kilometre metro yerine bir metro animasyonu projesini yaptı. Şimdi bir ihale yapıp, çukur açıp ne diyecek Mamaklıya ben metro yapıyorum mu diyecek? Hiç utanmayacak mı? Ankara'ya bir kilometre bile metro yapmanın  utancı... İnsan biraz utanır."

http://ankaramasasi.com/haber/2103717/murat-koseden-mansur-yavasa-metro-elestirisi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.