CHP il başkanlarından basın açıklaması

Saatler kalan CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) 38. Olağan Kurultayı öncesi bazı CHP İl Başkanları, düzenledikleri basın açıklamasında, kendi şehirlerinde bulunan kurultay delegelerini temsilen, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na desteklerini açıkladı.
Mevlüt Peker
|
02 Kasım 2023, Perşembe - 20:46
CHP il başkanlarından basın açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) yaklaşan 38. Olağan Kurultayı öncesinde, partinin 55 il başkanı, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na açık desteklerini ilan etti. CHP Genel Merkezi'nde düzenlenen basın toplantısında Ankara İl Başkanı Ümit Erkol, il başkanları adına yaptığı açıklamada, "Kurultayda, partimizin yenilenme sürecini sürdürecek olan Sayın Kılıçdaroğlu'nun yanındayız. Yapılan istişareler ve toplanan imzalarla, delegelerin büyük çoğunluğunun desteğini arkasına aldığını ve Genel Başkanımızın yeniden seçilmesinin muhtemel olduğunu görmekteyiz" ifadelerini kullandı.

Erkol'un verdiği bilgilere göre, bu destek beyanı, 774 kurultay delegesinin imzasını taşıyor ve aralarında Erzurum, Kars, Karaman ve Samsun'dan gelen delegeler de bulunuyor.

"Yenileme ve ilerleme partimizin özünde var"

Erkol, CHP'nin demokratik geleneklerine vurgu yaparak, "Partimiz, kurultayımızda örgütlerimizin güçlü iradesiyle, yerel ve genel seçimlerde başarıya ulaşacak yeni yönetimini belirleyecek. Yenilenme sürecimiz, mahallelerden başlayıp il ve ilçe örgütlerimizde devam ediyor ve bu süreç, Genel Başkanımızın liderliğinde kesintisiz sürecek" dedi.

Erkol ayrıca, "Partimizin 81 il başkanından 56'sı son bir yıl içinde göreve başladı ve bu yenilenme, partimizin iktidar yolculuğunda yeni bir heyecan yaratıyor. Yenilenme, partimizin temel taşı ve itici gücüdür" şeklinde konuştu.

Kurultay ve tüzük yenileme süreci

CHP'nin kurultay süreci ve parti tüzüğünün yenilenmesi konusunda da bilgi veren Erkol, "Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu'nun da belirttiği gibi, parti iç hukukumuz, örgütlerimizin katkılarıyla tüzük kurultayında güncellenecek. Önümüzdeki 20 gün içinde veya teknik sebeplerden dolayı en geç 1 Aralık'ta tüzük kurultayımızı gerçekleştireceğiz" dedi.

"Birlikte daha güçlü bir CHP"

Erkol, CHP il başkanları olarak, 2019 yerel seçimlerindeki başarıyı sürdürmek ve sosyal belediyecilik anlayışını tüm yurda yaymak istediklerini belirtti. "Kurultayımızın ardından, 81 il başkanı ve il örgütleri olarak birleşerek ve güçlenerek çıkacağız. İktidar yolunda bir arada ve kararlı adımlarla ilerleyeceğiz" diyerek sözlerini tamamladı.

http://ankaramasasi.com/haber/2108200/chp-il-baskanlarindan-basin-aciklamasi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.