Şehit ailelerinden Kılıçdaroğlu ve Özel’e tepki!

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı, CHP Kurultayı'nda hem Kemal Kılıçdaroğlu’nun hem Özgür Özel’in Selahattin Demirtaş'a selam göndermesine tepki gösterdi.
Mevlüt Peker
|
05 Kasım 2023, Pazar - 19:38
Şehit ailelerinden Kılıçdaroğlu ve Özel’e tepki!

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Başkanı Lokman Aylar, CHP'nin 38. Olağan Kurultayı'nda yapılan bazı selamlamaların ardından sert bir açıklama yaptı. Aylar, eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve Gezi Parkı davasında hüküm giyen Osman Kavala'ya gönderilen selamları kınadı.

Aylar, yazılı bir açıklama yaparak, Demirtaş ve Kavala'nın devlet kayıtlarında terörist olarak geçtiğini iddia etti ve bu iki isme selam gönderilmesinin, Cumhuriyet'in temel değerleri ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün mirasına aykırı olduğunu ifade etti.

Açıklamasında, "Mustafa Kemal'in askerleriyiz" diyerek Demirtaş'a selam göndermenin ve Osman Kavala'ya destek olmanın mantık dışı olduğunu belirten Lokman Aylar, bu durumun bir akıl tutulması olduğunu vurguladı.

Lokman Aylar, CHP içindeki milliyetçi, Cumhuriyetçi ve Atatürkçü kişilerin bu duruma ne zaman tepki göstereceğini sorguladı ve şu ifadeleri kullandı:

"Bu terör sevicilerinden kurtulmak için CHP içindeki gerçek milliyetçi, Cumhuriyetçi ve Atatürkçü olan milletvekili ve parti üyelerine, aynı zamanda ülkemizin savcılarına çağrıda bulunuyorum. Şehit aileleri ve gaziler olarak, bu genel kurulda yaşananlardan dolayı derin bir utanç duyuyoruz ve duygularımızı kamuoyu ile paylaşıyoruz."

Lokman Aylar'ın bu açıklaması, CHP'nin kurultayında yapılan selamlamaların ardından gelen tepkiler arasında yer aldı ve konuyla ilgili kamuoyunda geniş yankı buldu.

http://ankaramasasi.com/haber/2108590/sehit-ailelerinden-kilicdaroglu-ve-ozele-tepki
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.