BBP Hukuk Politikaları Kurulu toplandı

BBP (Büyük Birlik Partisi) Hukuk Politikaları Kurulu, Mustafa Destici başkanlığında toplandı.
Mevlüt Peker
|
11 Kasım 2023, Cumartesi - 21:22
BBP Hukuk Politikaları Kurulu toplandı

Büyük Birlik Partisi Hukuk Politikaları Kurulu, BBP Genel Başkan Mustafa Destici başkanlığında bir araya geldi.

Büyük Birlik Partisi (BBP)'nden yapılan yazılı açıklamada, Büyük Birlik Partisi Genel Merkezinde gerçekleştirilen Hukuk Politikaları Kurulu toplantısında, BBP lideri Mustafa Destici'nin merhum kurucu lider Muhsin Yazıcıoğlu ile ilgili devam eden soruşturma ve davalar konusunda bilgilendirmede bulunduğu kaydedildi.

Mustafa Destici'nin hukuki sürecin takip edilmesi ve kurulun sürece katkısı konusunda talimatlarda bulunduğunun altı çizilen yazılı açıklamada, toplantı gündeminin 2’nci maddesinin "Yargı Kurumları Arasındaki Mevcut Görüş Ayrılıkları ve Siyasete Yansıması" olduğu ve bu konu üzerinde istişareler yapıldığı ifade edildi.

Büyük Birlik Partisinden yapılan açıklamada şöyle denildi.

"Toplantının üçüncü gündem maddesi olan 'Türkiye Cumhuriyeti Yeni Anayasa Çalışmaları' konusunda izlenecek yol, yöntemler görüşülmüş ve yeni anayasa çalışmaları ile bir akademik kurul oluşturulmasına karar verilmiştir. Partimizin daha önce yaptığı çalışmalar güncellenip, yeni kurul tarafından son şekli verilmesi karar altına alınmıştır. Kapsamlı çalışma ve değerlendirmelerimiz ilerleyen süreçte kamuoyuyla paylaşılacaktır."

http://ankaramasasi.com/haber/2109543/bbp-hukuk-politikalari-kurulu-toplandi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.