Tokat polisinden gerçek gibi tatbikat

Tokat polisi, gerçek gibi bir tatbikat yaptı. Tatbikatta polise taş ve sopalarla saldıranlar da Tokat İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünde görevli polis memurlarıydı.
Mevlüt Peker
|
17 Kasım 2023, Cuma - 18:57
Tokat polisinden gerçek gibi tatbikat

Tokat İl Emniyet Müdürlüğü, 2023 Yılı Hizmet İçi Eğitim programı kapsamında Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen bir tatbikat gerçekleştirdi. Tokat Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, tatbikatın Tokat İl Emniyet Müdürlüğü Atış Poligonunda yapıldığı belirtildi.

Protesto göstericisi gibi davranan Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü personeli polis memurlarının taşlı sopalı saldırısı, tatbikatı hayli gerçekçi gösterdi.

Tatbikatta, toplumsal olaylara müdahale senaryoları üzerinde duruldu. Bu senaryolar kapsamında, göz yaşartıcı gaz kullanımı gibi müdahale teknikleri ve taktiklerinin uygulandığı ifade edildi. Tatbikata, Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve Güvenlik Şube Müdürlüğü personelleri katıldı. Bu etkinlik, emniyet personelinin sahadaki müdahale becerilerini ve koordinasyonunu geliştirmeyi amaçladığı belirtiliyor.

http://ankaramasasi.com/haber/2110520/tokat-polisinden-gercek-gibi-tatbikat
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.