Alman basını mağlubiyeti yazdı: Berlin'de hayal kırıklığı...

Alman basını, A Milli Futbol Takımı’nın Almanya karşısındaki 3-2’lik galibiyetine geniş yer ayırdı.
Ankara Masası
|
19 Kasım 2023, Pazar - 11:24
Alman basını mağlubiyeti yazdı: Berlin'de hayal kırıklığı...

A Milli Futbol Takımı, deplasmanda oynadığı hazırlık maçında Almanya'ya karşı 3-2'lik bir galibiyet elde etti. Ay-yıldızlılara galibiyeti getiren golleri Ferdi Kadıoğlu, Kenan Yıldız ve penaltıdan Yusuf Sarı attı. Almanya'nın gollerini ise Kai Havertz ve Niclas Füllkrug kaydetti.

Alman basını, Türkiye'nin elde ettiği galibiyete büyük bir vurgu yaparak, bu sonucun kendileri için önemli bir sürpriz olduğunu belirtti. Ancak, kendi takımlarının mağlubiyeti ve sergilenen futbolun, Almanya adına bir hayal kırıklığı olduğuna dikkat çekti.

Alman Bıld

Almanya’nın en önde gelen gazetelerinden birisi olan Bild, karşılaşmanın manşetini ‘Berlin’de Hayal Kırıklığı Gecesi’ olarak belirledi.

Kicker

Alman spor dergisi Kicker ise Julian Nagelsmann’ın iç sahada oynadığı ilk maçta aldığı mağlubiyete değindi.

Sport1

Almanya’nın önde gelen spor internet sitelerinden birisi olan Sport1, Nagelsmann’ın teknik direktörlük koltuğunda ilk mağlubiyetini kısa bir süre içerisinde aldığına değindi. Ayrıca internet sitesi karşılaşma ile ilgili yaptığı haberde, Almanya savunmasının Türkiye’nin hücum oyuncularına karşı yetersiz kaldığını vurguladı.

Spox

Bir diğer Alman spor internet sitesi Spox ise karşılaşmanın haberini, ‘Nagelsmann'ın evinde ilk acı maçı! Milli takımdan Türklere karşı iflas’ başlığı atarak okuyucularıyla buluşturdu.

Suddeutsche Zeitung

Almanya’nın yüksek tirajlı gazetelerinden olan Süddeutsche Zeitung ise internet sitesinde karşılaşmanın haberini ‘Nagelsmann için acı akşam’ başlığı ile paylaştı.

http://ankaramasasi.com/haber/2110676/alman-basini-maglubiyeti-yazdi-berlinde-hayal-kirikligi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.