Ethereum ekosistemi, İstanbul’da buluştu

İstanbul'da düzenlenen bu yılın en büyük Ethereum etkinliklerinden biri olan Devconnect, 13-19 Kasım haftasında gerçekleşti. Ethereum ekosisteminde yer alan geliştirici ekipler, etkinlik boyunca İstanbul'un farklı bölgelerinde 100'ün üzerinde yan etkinlik düzenleyerek dünya genelinden binlerce katılımcıyı ağırladı.
Ersin Küçükbarak
|
20 Kasım 2023, Pazartesi - 12:26
Ethereum ekosistemi, İstanbul’da buluştu

Dünyanın dört bir yanından gelen katılımcılar ve geliştiriciler, Türk kullanıcı ve geliştiricilerle bir araya gelerek fikir alışverişinde bulundu. Etkinlik süresince paneller, geliştirici atölyeleri, eğitimler ve hackathon'lar düzenlendi.

Ethereum'un kurucu ortağı Vitalik Buterin'in konuşma yaptığı ETHGünü'nde yaklaşık 2 bin katılımcı bir araya geldi. Devconnect'in dikkat çeken etkinliklerinden biri de Internet Computer (IC) tarafından düzenlenen Cross-Chain Hacker's Den oldu. Masterpiece Maslak'ta yapılan hackathon'da katılımcılar, bilgi, yenilik ve ödüllerle dolu bir gün geçirdi.

Cross-Chain Hacker's Den programı, dApp'ler oluşturma, Bitcoin üzerinde akıllı sözleşmeler kodlama ve zincirler arası dApp'ler geliştirme gibi konuları içeriyordu. DFINITY'nin kurucusu Dominic Williams, IC'nin temel özelliklerini vurgulayarak etkinliğe katılanları bilgilendirdi.

Williams, etkinliğin ardından Türk Web3 topluluğunun gelecek vadettiğini belirterek şunları söyledi.


Devconnect'in sona ermesinin ardından Ethereum ekosisteminin en büyük etkinliklerinden DevCon'a odaklanıldı. İstanbul, gelecek yıl Güney Asya'da yapılacak olan DevCon'un 2025'teki en büyük adayı olarak belirlendi.

http://ankaramasasi.com/haber/2110825/ethereum-ekosistemi-istanbulda-bulustu
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.