Gültekin Uysal Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 50+1 çıkışını değerlendirdi

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 50+1 ile ilgili sözlerinin muhatabının MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli olduğunu söyledi.
Ersin Küçükbarak
|
20 Kasım 2023, Pazartesi - 16:05
Gültekin Uysal Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 50+1 çıkışını değerlendirdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Cumhurbaşkanı seçimlerinde yüzde 50+1 şartı ile ilgili sözlerine siyaset dünyasından tepkiler gelmeye devam ediyor.

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal da sosyal medya hesabından değerlendirmelerde bulundu.

"Erdoğan’ın %50+1 ile ilgili sözlerinin asıl muhatabı MHP Genel Başkanı Sayın Bahçeli" diyen Uysal, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, uzun zamandır varolan ‘%50+1 şartı’ ile ilgili şikayetini ve niyetini ilk kez net ifade ettiğine dikkati çekti.

Gültekin Uysal "Ama tüm sistemi %50+1 manivelası ile kontrol eden ve bu dengenin değişmesini ‘casus belli’ sayan Mhp Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi atlıyor!" ifadesini kullandı.

Uysal şöyle devam etti:

"Erdoğan, bu seçimde Akp’nin oyunun %35’lere düşmesinin çaldığı alarm zillerinin farkında! Şimdi bu risklere aklınca çözüm arıyor. Şimdi Salı Grup toplantısında 4 yıl önce TBMM’nin açılışı vesilesiyle Genel Kurul’da yapılan 23 Nisan Özel Oturumunda %50+1’i sorgulayan parti temsilcilerinin sözlerine karşı akşam düzenlenen resepsiyonda ‘tüm muhalefet temsilcileri ağız birliği etmişcesine CB Hükümet Sistemi/%50+1’i sorguluyor, burada bir tertip var’ diyen Sn Bahçeli ne diyecek?"

http://ankaramasasi.com/haber/2110859/gultekin-uysal-cumhurbaskani-erdoganin-501-cikisini-degerlendirdi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.