Yaşar Neslihanoğlu'ndan Murat Köse'ye 'bütçe' yanıtı!

Yaşar Neslihanoğlu, ABB'nin bütçe fazlası vermesini eleştiren Murat Köse'ye yanıt verdi. Neslihanoğlu, "Önce kendi evinizin önünü temizleyeceksiniz. Mamak Belediyesi entübe olmuş. Mamak halkı endişe etmesin. Biz düzelteceğiz. Mamak'ı kaybediyorsun sayın başkan. Biz geleceğiz, biz kazanacağız" dedi.
Ecem Çetin
|
20 Kasım 2023, Pazartesi - 17:38
Yaşar Neslihanoğlu'ndan Murat Köse'ye 'bütçe' yanıtı!

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Kasım Ayı Meclis Toplantısı'nın 15. birleşimi gerçekleştirildi. 

Söz alarak kürsüye çıkan ABB CHP Grup Başkanvekili Yaşar Neslihanoğlu, ABB'yi bütçe üzerinden eleştiren Mamak Belediye Başkanı ve AK Parti ABB Grup Başkanvekili Murat Köse'ye yanıtı verdi.

"Önce kendi evinizin önünü temizleyeceksiniz "

Murat Köse'ye seslenen Yaşar Neslihanoğlu, "Ankara Büyükşehir Belediyesinin bütçe fazlası vermesini eleştiriyorsunuz sayın Köse. Ama kendi belediyenize, Mamak Belediyesine bakmadan konuşuyorsunuz. Önce iğneyi kendinize sonra çuvaldızı başkasına batıracaksınız. Ya da önce kendi evinizin önünü temizleyeceksiniz." dedi. 

"Mamak Belediyesinin 2024 yılı gider bütçesine bakıyorum; 3 milyar 270 milyon. Gelir bütçesine bakıyorum; 2 milyar 20." diyen  Neslihanoğlu, şu ifadeleri kullandı;

"Türkiye'de bir ilki başardınız"

"Burada 1 milyar 250 fark var. 1 milyar 250 borçlanarak bütçe kapatıyorsun. Beklediğin gelir 2 milyar 20 milyon. Bunun yüzde 60 fazlası borçlanarak bütçe denkleştiriyorsun sayın Köse. Siz Türkiye'de bir ilki başardınız. Türkiye'de herhangi bir ilçe belediyesinde, herhangi bir il belediyesinde, herhangi bir büyükşehir belediyesinde böyle bir bütçe var mı? Yok. İlki başardınız. "

"Mamak Belediyesi entübe olmuş"

"Mehmet Emin Ayaz'ın tabiriyle Mamak Belediyesi entübe olmuş. İktidar, güç sende Mamak'ı getirdiğin hale bak. Ama Mamak halkı endişe etmesin. Biz düzelteceğiz. Mamak'ı kaybediyorsun sayın başkan. Biz geleceğiz, biz kazanacağız. Bütün bunlar ortadayken çıkıyorsun, 'ABB dibi bulmuş' diyorsun. Mamak Belediyesi dipte de gözükmüyor, ortada yok."

http://ankaramasasi.com/haber/2110869/yasar-neslihanoglundan-murat-koseye-butce-yaniti
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.