MHP Grup Başkan Vekili Koçak, "ANKAPARK' a ne olacak "

MHP Grup Başkan Vekili Mehmet Kürşat Koçak, ABB Başkanı Mansur Yavaş'ın Travel Expo Ankara'da dile getirdiği fuar alanı ile ilgili konuştu. Fuar alanı ve ANKAPARK üzerinden ABB başkanına eleştiride bulunan Koçak, "120 milyar lira harcamışsınız fuar alanı hala yok" dedi.
Onur Çetinkaya
|
20 Kasım 2023, Pazartesi - 18:52
MHP Grup Başkan Vekili Koçak, "ANKAPARK' a ne olacak "

ABB Başkanı Mansur Yavaş, ATO Congresium'da 6.'sı düzenlenen Travel Expo Ankara'ya katıldı.

Ecem Çetin'in moderatörlüğünde Ankara Masası'nın sorularını yanıtlayan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş yapılması planlanan fuar alanı ile ilgili, "Fuar alanının şirketi var maalesef müteahhit ile yaşanan problemler yüzünden gecikti. Daha sonra ben talep ettim diğer ortaklardan Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak bize devredin diye iki yıl oldu ben yapayım dedim verilmedi devam edeceğiz denildi. Şuanda maliyetler çok arttı geçen yaptığımız toplantıda bizim hissemize 400 milyon lira düşüyordu. Ben o 400 milyonu bu yıl önümüzdeki 2024 bütçesine koydum. Ben de Ankara’da fuarlar çok tutacağına fuarların yapılabileceğini Ankara ekonomisine çok büyük katkısı olacağına kalpten inanıyorum." dedi. 

"120 milyar lira harcamışsınız fuar alanı hala yok"


Ankara Büyükşehir Belediyesi Kasım Ayı Meclis Toplantısı'nın 15. birleşiminde Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkan Vekili Mehmet Kürşat Koçak, ABB Başkanı Mansur Yavaş'ın Travel Expo Ankara'da dile getirdiği fuar alanı ile ilgili konuştu.

5 yıl 120 milyar lira harcamışsınız ama başkentimizin önemli eksiklerinden olan şehrimize yakışır bir fuar alanını hala hizmete açamamışsınız diyen Koçak, "Bu önemli projenin tamamlanamamış olması çok büyük bir eksiklik. Bu noktada temeli atılan ve öylece bırakılan Akyurt fuar alanı projesinin de acilen tamamlanarak hizmete alınmasını belirtmek istiyorum." dedi. 

"ANKAPARK' a ne olacak "

MHP Grup Başkan Vekili Mehmet Kürşat Koçak, Yavaş ve ABB'ye hizmete girmeyen ANKAPARK'ın durumunu sordu.

Koçak konuşmasında,"Gelelim meşhur ANKAPARK' a ne olacak bu ANKAPAR. 5 yılda 120 milyar lira harcanmış ama burası da hala hizmete açılamamıştır. Belediyecilik sadece yeni projeler yapmak değildir. Tamamlanmış proje ve hizmetleri de varsa hataları ivedilikle giderilerek hizmete sunmaktır." ifadelerini kullandı.

http://ankaramasasi.com/haber/2110879/mhp-grup-baskan-vekili-kocak-ankapark-a-ne-olacak-
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.