Öğretmenlere 24 Kasım'a özel indirimler!

MEB (Milli Eğitim Bakanlığı), kamu kurum ve kuruluşları ile iş birliği yaparak 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle 24-30 Kasım tarihleri arasında öğretmenlere özel indirimler uygulanacağını duyurdu.
Mevlüt Peker
|
21 Kasım 2023, Salı - 19:22
Öğretmenlere 24 Kasım'a özel indirimler!

24 Kasım Öğretmen Günü nedeniyle öğretmenler için 24-30 Kasım tarihleri arasında özel indirimler uygulanacak.

Öğretmenler için YHT ve ana hat trenlerinde %50 indirim

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Öğretmenler Günü haftası dolayısıyla, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Taşımacılık AŞ'nin (TCDD) Yüksek Hızlı Tren (YHT) ve ana hat trenlerinde 24-30 Kasım tarihleri arasında öğretmenlere %50 indirim uygulanacağını açıkladı. Bu indirimden MEB'e bağlı resmi ve özel okullarda, yükseköğretim kurumlarında ve yurt dışında çalışan Türk öğretmenler yararlanabilecek. İndirimden faydalanmak için öğretmenlerin kimlik kartlarını göstermeleri yeterli olacak.

PTT'den öğretmenlere %20 indirim

Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT), 20-25 Kasım tarihleri arasında öğretmenlerin yurt içi varışlı APS, kurye ve posta kargo gönderimlerinde %20 indirim uygulayacak.

Devlet tiyatrolarından öğretmenlere ücretsiz bilet

Öğretmenler, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde, Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları'nın belirli şehirlerdeki yerleşik sahnelerinden dört adet ücretsiz tiyatro bileti alabilecek.

Diyanet İşleri Başkanlığından kitap indirimi

Diyanet İşleri Başkanlığı, 23-26 Kasım tarihleri arasında "yayinsatis.diyanet.gov.tr" internet sitesi üzerinden öğretmenlere yönelik %40 indirimli kitap kampanyası düzenleyecek. Bu kampanya kapsamında 150 lira ve üzeri alışveriş yapan öğretmenler için kargo ücreti de Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından karşılanacak.

http://ankaramasasi.com/haber/2110982/ogretmenlere-24-kasima-ozel-indirimler
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.