Mansur Yavaş: “Ankara halkına hükmetmek için değil, Ankara halkına hizmet etmek için çalıştık”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, Mamak Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışına katıldı. Harcadıkları her kuruşun hesabını verdiklerini belirten Yavaş, “Bu para sizin paranız. Kul hakkının yenmesine, çalınmasına asla müsaade etmedik, etmeyeceğiz” dedi.
Ersin Küçükbarak
|
10 Şubat 2024, Cumartesi - 17:03
Mansur Yavaş: “Ankara halkına hükmetmek için değil, Ankara halkına hizmet etmek için çalıştık”


Cumhuriyet Hak Partisi (CHP) Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, “Az Laf Çok İş” sloganıyla yola çıktığı seçim çalışmalarına hız verdi.

Keçiören, Kahramankazan ve Yenimahalle ilçelerinin ardından Yavaş bugün de Mamak’ta Seçim Koordinasyon Merkezi’ni (SKM) açtı. 

Açılışta, CHP’nin Mamak Belediye Başkan Adayı Veli Gündüz Şahin de Yavaş’ın yanındaydı.


 “Mamak Seninle Gurur Duyuyor”, “Halktan Aldığı Parayı Tekrar Halka Dağıtan Başkan”, “Adil ve Şeffaf Başkan”, “Ankara’nın Başkanı Hepimizin Başkanı” yazılı pankartların taşındığı SKM açılısında Mansur Yavaş elindeki karanfilleri kalabalığa dağıttı. 

“Ankara halkına hizmet etmek için çalıştık”

Mansur Yavaş konuşmasına “Mamak’ın zamanı geldi” diyerek başladı.

Başkente yeni bir yönetim anlayışı getirdiklerinin altını çizen Yavaş, ne sokaklarda ne belediyede 5 yıl boyunca fotoğrafının asılmadığını dile getirdi.

Yavaş, Konvoylarla gezdiğini gören olmadığına da işaret etti.

Yaptığı hizmetlerde bunu kendisine yönlendiren bir anlayışla hareket etmediğini vurgulayan Yavaş, “Çünkü biz kendimizi sadece halka atanmış olan Ankara’daki herhangi bir daire başkanı, herhangi bir il müdürü neyse kendimizi o sıfatta gördük. Biz Ankara halkına hükmetmek için değil, Ankara halkına hizmet etmek için çalıştık ve çalışmaya da devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

“Kul hakkının yenmesine çalınmasına asla müsaade etmedik, etmeyeceğiz”

Yavaş, Ankara’yı ortak akılla yönettiklerini söyledi.

Mansur Yavaş şöyle dedi:


 “Acil ihtiyaç neyse onlara harcıyoruz”

Ankara’nın acil ihtiyaçları olduğunun altını çizen Yavaş, bunlar dururken Ankara halkının tertemiz parasını çöp projelere harcayamayacaklarını vurguladı.

Yavaş, Ankaralının parasını yine Ankara’nın acil ihtiyaçlarına harcadıklarını dile getirdi.

Mamak’taki su baskınlarına değinen Yavaş şöyle devam etti:


“Mart ayında tekrar ihale edilecek”

Mamak’taki metronun projesini hazırlayıp ihalesini yaptıklarını anlatan Yavaş, yaklaşık 400 milyon Euro civarında işe 580 milyon Euro teklif gelince Mamak ve Ankara halkının hakkını yedirmemek için iptal yoluna gittiklerini bildirdi.

Yavaş, gelecek ay Mamak Metro İhalesini tekrar yapacakları müjdesini verdi.

“Bizlerin yönettiği il ve ilçelerde hiç kimsenin başı mahzun kalmaz”

Mansur Yavaş, sosyal yardımlarla ilgili de şu değerlendirmelerde bulundu:

Halkın parasını israf etmediklerini vurgulayan Yavaş, ima nedeniyle bir türlü çözülemeyen Sanayi Çarşısı’nı yapacaklarını da aktardı.

Betonla, plastikle işi olmadığını tekrarlayan Yavaş, “Eskisi kadar asfalt yaptık, 25 yılda yapılan kadar yeşil alanı Ankara halkına kazandırdık” ifadelerini kullandı.

Yavaş, Ankara Büyükşehir Belediyesinin herkesin yanında olduğunu ve olmaya da devam edeceğini sözlerine ekledi.

http://ankaramasasi.com/haber/2124324/mansur-yavas-ankara-halkina-hukmetmek-icin-degil-ankara-halkina-hizmet-etmek-icin-calistik
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (1)

Yorumunuz İletilmiştir.
Knisley
12 Şubat 2024, 17:04
Are you seeking ways to increase your earnings?Here's your chance to take advantage of online income opportunities. Kickstart your financial growth now and enjoy the ease of earning from anywhere. Join now and start making money! https://bit.ly/earn-money-and-gift-cards-online