Mobil iletişime zam geliyor

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun (BTK) Nisan 2024 güncellemesiyle mobil iletişim ücretlerine yapılan yüzde 65'lik zam, tüketicileri endişelendiriyor. Yüzde 28'lik artışla birlikte, faturalı veya faturasız kullanıcılar için iletişim maliyetlerinde ciddi yükseliş yaşanacak.
Afife Kaya
|
02 Nisan 2024, Salı - 22:13
Mobil iletişime zam geliyor

31 Mart yerel seçimlerinin ardından Türkiye, yeni bir döneme girmenin yanı sıra ekonomik dengelerde de değişiklikler yaşamaya başladı. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), mobil iletişim ücretlerinde yapılan zam kararıyla tüketicileri sarsacak bir gelişme duyurdu.

BTK'nın açıklamasına göre, her yıl nisan ve ekim aylarında güncellenen "Mobil Haberleşme Hizmetleri Azami Ücret Tarifesi" cetveli, Nisan 2024 itibarıyla yenilendi. Bu güncellemeyle birlikte, mobil iletişim hizmetlerine ödenen ücretlerde ciddi bir artış gözlendi.

Yapılan zam, yüzde 28 oranında gerçekleşti ve mobil iletişim ücretlerine eklenen yüzde 65'lik bir artışla tüketicileri şaşırttı. Ekim 2023'te açıklanan tarifelere kıyasla bu artış oldukça belirgin bir yükselişi temsil ediyor.

BTDünyası'nın haberine göre, tarifeye abone olmayan bireyler de bu artıştan etkilenecek. Kısa mesaj gönderme ve arama gibi temel iletişim işlemleri için yeni tarifelerden ücretlendirilecekler.

http://ankaramasasi.com/haber/2132173/mobil-iletisime-zam-geliyor
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.