Bruno Fernandes kimdir?

Manchester United takımında görev yapan Portekizli millî futbolcu Bruno Fernandes kimdir?
Canan Salman
|
15 Mayıs 2024, Çarşamba - 16:23
Bruno Fernandes kimdir?

Bruno Miguel Borges Fernandes, 8 Eylül 1994 doğumlu, orta saha pozisyonunda görev yapan bir Portekizli milli futbolcudur ve şu anda Manchester United takımında oynamaktadır.

Fernandes'in futbol kariyeri, 2012 yılında Novara'da başladı. Daha sonra Udinese, Sampdoria ve Sporting gibi İtalyan ve Portekiz kulüplerinde oynadı. Sporting'de kaptanlık da yapmıştır. Fernandes'in başarılı performansları, Premier League kulüplerinin ilgisini çekti ve Manchester United, Ocak 2020'de 55 milyon Euro'ya transfer etti. Bu transfer, o zamanki en yüksek ikinci transfer ücreti olarak kaydedildi.

Manchester United'da oynadığı dönemde Fernandes, birçok ödül kazandı ve kulübüne önemli katkılar sağladı. 2020-2021 sezonunda Avrupa Ligi gol kralı oldu ve birçok önemli maçta takımına liderlik etti. Ancak, sonraki sezon performansında bir düşüş yaşandı ve eleştiriler aldı.

Uluslararası arenada da aktif olan Fernandes, Portekiz'i çeşitli yaş gruplarında temsil etti ve 2018 FIFA Dünya Kupası'nda da yer aldı. Başarılı kariyeri ve liderlik özellikleriyle tanınan Fernandes, futbol kariyerine devam etmektedir.

http://ankaramasasi.com/haber/2138541/bruno-fernandes-kimdir
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.