Kırşehir’de ekmek zamlandı

Kırşehir’de 200 gram ekmeğin fiyatı 2.75 liradan 3.50 liraya yükseltildi.
Mevlüt Peker
|
22 Temmuz 2022, Cuma - 11:19
Kırşehir’de ekmek zamlandı

Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Kırşehir’de güncellenen ekmek fiyatlarını kamuoyuna duyurdu ve satışların kurallara uygun yapılmasını istedi.

Yazılı açıklama yapan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, 2.75 liraya satışa sunulan ekmeğin fırıncılardan gelen talepler sonrası 3.50 liraya yükseltilmesi kararı alındığı bilgisini verdi.

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından yapılan yazılı açıklama şöyle:

"Kırşehir Fırıncılar Odası tarafından gelen talep sonrası 2,75 TL’ye satılan 200 gram ekmeğin fiyatının yükseltilmesi için Kırşehir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliğimiz tarafından çalışmalar başlatılmıştı. Ticaret Bakanlığı’nın onay vermesinin ardından 200 gram ekmeğin fiyatı 3,50 TL’ye çıkarıldı. Hammadde ürünlerinde zamların devam etmesi ile fırıncı esnaflarımızın ekmeğe zam talebi de kaçınılmaz olmuştur. Fırıncı esnafımızdan gelen talepler sonrası birliğimiz tarafından Ticaret İl Müdürlüğü ile birlikte yeni bir fiyat tarifesi belirlenmiştir. Buna göre 200 gram ekmek çeşitlerinin fiyatı 3,50 TL’ye 400 gram ekmek çeşitlerinin fiyatı ise 7,00 TL’ye yükseltilmiştir. Fırıncı esnafımızın belirlenen kurallara riayet ederek satışlarını gerçekleştirmesini, aksi halde cezai işlemlere maruz kalacağını hatırlatırız.”

http://ankaramasasi.com/haber/1667548/kirsehirde-ekmek-zamlandi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.