Cumhur İttifakı’ndan zafer yürüyüşü

Cumhur İttifakı üyeleri, 14 Mayıs seçimlerindeki başarı sebebiyle Türk bayraklarıyla İstanbul'un Beyoğlu ilçesinde zafer yürüyüşü yaptı.
Mevlüt Peker
|
21 Mayıs 2023, Pazar - 22:17
Cumhur İttifakı’ndan zafer yürüyüşü

Cumhur İttifakı üyeleri, 14 Mayıs seçimlerinde elde ettikleri başarının ardından Beyoğlu'nda Türk bayraklarıyla zafer yürüyüşü gerçekleştirdi. Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız'ın ev sahipliği yaptığı yürüyüşe AK Parti 2. Bölge Milletvekili Büşra Paker, AK Parti Beyoğlu İlçe Başkanı Abdullah Enes Özkan, MHP Beyoğlu İlçe Başkanı Bayram Gölcük, Yeniden Refah Partisi Beyoğlu İlçe Başkanı Ahmet Gülep, HÜDA PAR Beyoğlu İlçe Başkanı Seyfettin Güler ve vatandaşlar katıldı.

Yürüyüşte birlik ve beraberlik mesajları verilirken, 28 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a destek istendi.

Yürüyüş, Okçular Vakfı önünden saat 19.00'da başlayarak Arabacılar Meydanı'nda sona erdi. Yürüyüşün ardından konuşma yapan Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, "Bosna'nın bilge kralı der ki; 'Tarihi Allah yazar, önemli olan sizin nerede durduğunuzdur.' Değerli kardeşlerim, sizlere tarihten, inançtan ve medeniyetten yana duran Cumhur İttifakı'nın genel başkanlarının selamlarını, sevgilerini, muhabbetlerini sunuyorum. Onlar adına burada duruyoruz. Hep birlikte bir bayrak yürüyüşü gerçekleştirdik. Bu bayrak yürüyüşü tarihin yürüyüşüdür. Bu yürüyüş, Türkiye'nin geleceğinin işaretidir. Fatih Sultan Caddesi'nde Fatih Sultan Han'ın torunları olarak bu yürüyüşün devam edeceğimize dair bir ahitleşmedir. 28 Mayıs'ta bir cumhurbaşkanı seçeceğiz. PYD'nin sözde başkanı 28 Mayıs seçimleri için diyor ki; 'Afrin'de Türk ordusu var. Türk bayrağı var. Bunun intikamını' diyor, 28 Mayıs'ta bir kişiyi de alabiliriz. Ne demek istediğini anladınız mı? Biz bir aydır bu bayrakla Beyoğlu'nda dolaşıyoruz. Bayrağı elden bırakma. Bayrağımızı indirmek isteyenler var. Sınırımızda bir terör devleti kurmak isteyenler var. Teröristleri cezaevinden çıkarmak isteyen var. Tayyip Erdoğan'ın terörle mücadelesini durdurmak isteyenler var. Terörle mücadelemizde yerli ve milli savunma sanayimizi durdurmak isteyenler var. Bayrağımızı indirmek isteyen var. Bayrağı elden bırakma diye haykırıyoruz. Ve bırakmayacağız” şeklinde konuştu.

http://ankaramasasi.com/haber/2083038/cumhur-ittifakindan-zafer-yuruyusu
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.