MHP'den BİM yöneticisine çok sert cevap!

MHP Lideri Devlet Bahçeli'yi "yalancılık" ile itham eden BİM İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç'a MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın çok ağır cevap verdi.
Editör
|
01 Aralık 2022, Perşembe - 20:53
MHP'den BİM yöneticisine çok sert cevap!

MHP Genel Başkan Yardımcısı, MHP İstanbul Milletvekili Semih Yalçın, sosyal medya platformu Twitter'daki @E_SemihYalcin onaylı hesabından yaptığı paylaşımla, MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye "yalancı" ithamında bulunan zincir market BİM'in İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç'a çok sert cevap verdi.

Semih Yalçın'ın 6 tweetten oluşan sıralı paylaşımı şu şekilde:

1-BİM İcra Kurulu Üyesi sıfatını taşıyan Galip Aykaç nam ahlaksız ve edepsiz hortumcu, piyasa spekülasyonuyla ceplerini dolduran bazı süpermarketlerin kirli oyunlarının Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli tarafından ifşa edilmesinden ötürü salyalarını akıtmış.

2-Yıllardır halkın sırtına kene gibi yapıştıkları vatandaşın kanını emen asalaklar, bundan böyle MHP’yi karşılarında bulacaklar.

3-Uzunca bir süredir petrol fiyatları düşüşte iken, enflasyonun ateşi düşme eğilimindeyken, döviz kuru yatay seyir izlerken; halkın ihtiyaç duyduğu temel gıda ürünlerine her hafta insafsızca zam yapan haramzadelerin, artık amansız hasmıyız.

4-Fiyatlarla keyfî olarak oynayıp hayat pahalılığını körükleyen, akıllarınca halkı infiale ve kaosa sevk ederek iktidarı düşürme planları yapan, bitip tükenmek bilmeyen kazanma hırslarıyla FİYAT TERÖRÜ yaratan FETÖ yanlısı siyaset ve piyasa simsarlarına aman vermeyeceğiz.

5-Piyasadaki olağan dışı fiyat artışlarının müsebbip ve müşevviki bazı süpermarketlerin ortak hareket ederek halkın ekmeğine uzattıkları haris ve tecavüzcü elleri kıracağız. Halkın hakkını, haram kâr istiflenmiş kursaklarından çıkaracağız.

6(son)-Kirli ellerini cebimizden çekmeyen, Kırk Haramiler misali her köşe başını tutan, FETÖ’vari çıkar ortaklığı oluşturarak bize tuzak kurmaya yeltenen bazı süpermarketlerin spekülatör sahipleriyle yöneticilerine karşı aziz milletimizi uyanık olmaya davet ediyoruz.

MHP ile BİM arasındaki olay

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, zincir marketlerin ürünlere fahiş zamlar yaparak halkı mağdur ettiğini belirterek, “Sürekli zam yapan zincir marketlerin FETÖ’yle irtibat ve ilişkisinin titizlikle araştırılması gerektiğine inanıyoruz” demişti.

Gıda Perakendecileri Derneği Başkanı ve BİM İcra Kurulu Üyesi olan Galip Aykaç ise MHP lideri Bahçeli'ye “Sürekli zam yapan zincir marketlerin FETÖ’yle irtibat ve ilişkisinin titizlikle araştırılması gerektiğine inanıyoruz” yanıtını vermişti.

http://ankaramasasi.com/haber/1981846/mhpden-bim-yoneticisine-cok-sert-cevap
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.